Dom, v ktorom sa tancuje2019-05-13T08:09:36+00:00

Dom, v ktorom sa tancuje

“Dom, v ktorom sa tancuje”

Košice majú unikátnu publikáciu.
Vladimír Urban, významná osobnosť choreografickej tvorby, inscenovania a spracovávania Slovenského folklóru, oslávil v roku 2016 svoje 70. narodeniny. Pri tejto príležitosti vyšla publikácia, ktorá zachytáva jeho život a dokumentuje folklór na Slovensku.

Kniha pre všetkých folkloristov a milovníkov folklóru, odborníkov, ale aj laikov je spracovaná vo forme rozhovorov s Vladom Urbanom, choreografom a umeleckým vedúcim folklórneho súboru Železiar.

Vlado Urban patrí medzi najuznávanejších a najúspešnejších choreografov ľudového tanca na Slovensku. Ako choreograf a učiteľ tanca pôsobil okrem domácej scény aj v Maďarsku, Srbsku, Belgicku, USA, Japonsku, Nemecku a Číne. Viedol folklórny súbor Stavbár (1979-1987) a od roku 1987 je umeleckým vedúcim košického súboru Železiar. Vytvoril viac ako 140 tanečných choreografií a rôznych spevácko – tanečných inscenácii.

Autorka knihy Zuzana Bobriková, v rozhovoroch mapuje jeho profesionálnu kariéru. Zaujímavým spôsobom zachytáva jeho „život s tancom“. Život s tancom je aj podnázov podujatia, na ktorom bude kniha uvedená do života. Krst knihy prebehne 3. 12. 2016 v Štátnom divadle počas slávnostného predstavenia Jubileum – život s tancom. Vydanie publikácie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Cena: 9,90 € + poštovné a balné

Odozvy a reakcie: stiahni

Knihu “Dom, v ktorom sa tancuje” je možné zakúpiť si prostredníctvom objednávkového formulára

Pri objednávke titulu nezabudnite uviesť počet objednaných kusov.